Hizmetlerimiz
Ndata Bilişim Hizmetleri

İnternet Reklamcılığı & Seo

İnternet Reklamcılığı & Seo
9863
 İnternet Reklamcılığı & Seo
İnternet Reklamcılığı & Seo

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) & İnternet Reklamcılığı

Sayfa ile ilgili reklam yapıldığı taktirde, reklamın büçtesini boş yere harcamamalıdır. Reklam ile ilgili maksimum geri dönüş sağlayabilmek yapısı olmalıdır.Reklam konusunda uzman olan ekibimiz, sizin için internette reklam vermeyi kolay ve etkili bir hale getiriyor. 

Türkiye internet kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Kullanıcılar artık ürün ya da hizmet satın almadan önce internet ortamında detaylı aramalar yapıyor sizlerde bu aramalarda ilk sırada çıkmak için internet reklamcılığı hizmetimizden alabilirsiniz.

Google Reklamları
Facebook Reklamları
Sosyal Medya Yönetimi
Arama Motorları Optimizasyonu (SEO ÇALIŞMASI)


NEDİR BU SEO ?

SEO, arama motoru optimizasyonudur.

SEO, internette görünür olmaktır.

SEO, yükselmektir.

SEO, daha fazla müşteri demektir.

SEO, daha çok satış demektir.


SEO ÇALIŞMASININ ÖNEMİ
-SEO en yenilikçi dijital pazarlama stratejisidir. Sitenizin sektörel kelimelerde üst sıralarda yer alıp daha fazla ziyaretçi ve müşteri elde etmenizi sağlayan yatırım maliyeti en düşük ve ticari geri dönüşü en yüksek dijital bir reklam stratejisidir.​Bir ayakkabı mağazanız var, en işlek caddede bile olsanız, mağaza giderlerinizin sadece 10’da biriyle E-ticaret sitenizle tam 40 katına kadar daha fazla satış yapma potansiyeliniz var.

-Sadece bu 10 kelimede bile 456.200 aylık arama hacmi olması ve diğer tüm ayakkabı ile ilgili kelimeleri toplayınca 1 milyonluk bir arama hacmini geçmesi, nasıl bir satış potansiyeli olduğunu çok rahat göstermektedir

SEO Sadece bir Arama Motoru Optimizasyonu Değildir !​​
-SEO çalışması sizin Google’da sektörünüzle ilgili aramalarda daha fazla görünür olmanızı sağlayan çalışmalar ve tanıtımlar bütünüdür. Sonuca ulaşılması için gereken tüm işlemler aynı zamanda bir referans gösterme ve tavsiye etme çalışmalarıdır. 

-Bu sebeple SEO sonucu için yapılan tüm çalışmaların tamamı aynı zamanda bir 
reklam ve tanıtım çalışması niteliğindedir
.


Google'da İlk Sayfada Olmak Niçin Önemlidir ?
İnternet'in son yıllarda çok hızlı gelişmesiyle birlikte insanların İnternet'te birşeyler araştırması ve arama motorlarını kullanma oranı oldukça arttı.Arama motorlarıda bu doğrultuda sistemlerini geliştirdiler ki hala hızla gelişmeye devam ediyor.

Ülkemizin arama motoru pazarının hemen hemen tamamını ele geçiren Google 'ın Türkiye sitesini günlük ortalama 7-8 milyon kişi ziyaret edip, birşeyler arıyorlar veya araştırıyorlar.

Tabiki böyle bir potansiyel kitlenin olduğu bir alanda ticaretin dönmemesi mümkün mü ?

Sektörel bazda ticaret işi yapan bir çok kuruluş arama motorlarının önemini anladı veya anlamaya çalışıyor. Örnek verecek olursak, "Rent a car" kelimesini aylık ortalama arayan kişi sayısı 165.000 ve rent a car işi yapıyorsunuz. Sektörünüzle alakalı google'da böyle bir potansiyel varken, sizin bunu görmemeniz tamamen pazarlama hatasıdır.

Google'da ilk sayfaya gelerek ayda 165.000 kişinin bir bölümünü sitenize ziyaretçi olarak getirip müşteriniz olmasını sağlamak sizin için kayda değer bir kazançtır.


Google’da Üst Sıralarda Olmanız Ne İfade Eder ?​
Kullanıcılar, yaptıkları aramalarda karşılaştıkları ilk sıradaki siteler için şunu düşünür : “Bu siteler bu işi en iyi ve en çok yapan, insanlar tarafından en çok tercih edilen sitelerdir”. Google sonuçları üzerine yerleşmiş bu algı sizin zaten kendi sektörünüzdeki en iyi marka imajı çizmeniz için yeterli olacaktır.

Google: % 94.8​
Yandex: % 4.3​
Bing: % 0.6​
Yahoo: % 0.2


-Yani ezici bir üstünlükle Google Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru durumundadır. Bu sebeple Webtures olarak biz de hem 7 yıllık deneyimle Google’ın sıralama algoritmalarına daha hakim olmamız ve Türkiye’den en çok kullanılan arama motoru olması sebebiyle çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştirmekteyiz.

-Ancak diğer arama motorları büyük ölçüde benzer bir algoritmaya sahip oldukları için, Google odaklı yapılan tüm SEO çalışmaları diğer arama motorlarında da faydasını göstermektedir.


SEO’nun Avantajları Nelerdir ?​

-Marka prestijini ve bilinirliliğini artırır

-Geri dönüşü en yüksek, yani en karlı reklam yatırımıdır

-Doğrudan ilgili hedef kitleye ulaşılmayı sağlar

-Diğer reklam ve mağaza giderlerinden tasarruf

-Daha fazla marka görünürlüğü

-Anahtar kelime uyumluluğu sayesinde, daha az adwords maliyeti


SEO Uygulama Süreçleri​​

-Anahtar Kelime İnceleme ve Tespitleri
-Kapsamlı Site içi SEO Analizi
-Sayfa ve Anahtar Kelime Uyumluluk Kontrolleri
-Sektör ve Rekabet Analizleri
-Sosyal Medya Metrik Analizler
-Rakip Site Kalite ve Stratejik Karşılaştırmaları
-Full SEO Checkup Raporlaması

HEMEN İLETİŞİME GEÇ